mr Andrija Leovac

Andrija Leovac rođen je 27. aprila 1999. godine u Podgorici.

Gimnaziju SMŠ „Mladost“ u Tivtu završio je 2018. godine. Iste godine upisuje Fakultet za međunarodnu ekonomiju, finansije i biznis na Univerzitetu Donja Gorica. Diplomirao je na temi „Uticaj AI i Blockchain na decentralizaciju ekonomije“. Iste godine upisuje master studije na Univerzitetu Nauka i Tehnologije Kine kao stipendista Alijanse Nacionalnih i Internacionalnih Naučnih Organizacija (ANSO). Magistrirao je 2023. godine na temi „Uticaj kulture na adopciju vještačke inteligencije u biznisu“.

Osnivač je kompanije Levimax Tivat. Poslovno se usavršavao na pozicijama poslovnog analitičara 2020. godine u start up-u Muffler.ua iz Ukrajine, kao i na poziciji istražavača na Institutu za strateške studije i prognoze 2022. godine u Podgorici. Od 2022. pokriva poziciju direktora za saradnju sa Azijom u Uniji mladih preduzetnika Crne Gore.

Na Univerzitetu Nauka i Tehnologije Kine je do 2024 bio angažovan na poziciji asistenta u nastavi na predmetima Organizaciono ponašanje i Poslovni engleski. Trenutno je angažovan na poziciji saradnika na Univerzitetu Donja Gorica na predmetu Preduzetnički menadžment, kao i u Centru za klimatske promjene, prirodne resurse i energiju UDG.

mr Andrija Leovac
Predmeti