Enisa Trubljanin

Enisa Trubljanin rođena je 22. Januara 2001. u Bijelom Polju, Crna Gora. Osnovnu školu „Vladislav Slobodanov Ribnikar“ završila je sa izuzetnim uspjehom, što joj je donijelo diplomu „Luča“ i titulu đaka generacije. Nastavila je svoje obrazovanje u Gimnaziji „Miloje Dobrašinović“, gdje je takođe bila nagrađena diplomom „Luča“ po završetku. Godine 2024. diplomirala je na Univerzitetu Donja Gorica, Fakultet primijenjene nauke, smjer matematika, odbranivši diplomski rad pod nazivom „Matematika origamija“. Aktivna je učesnica tima studenata istraživača na projektima koji se realizuju na Univerzitetu Donja Gorica. Od septembra 2024. angažovana je kao saradnik u nastavi na Univerzitetu Donja Gorica, Fakultet primijenjene nauke i Fakultet za informacione sisteme i tehnologije. Trenutno nastavlja svoje obrazovanje upisujući master studije na Fakultetu za informacione sisteme i tehnologije, gdje se fokusira na dalji razvoj i unapređenje stručnosti u oblasti Vještačke inteligencije.

Enisa Trubljanin