Osnovne studije
CRDF Hackathon

CRDF global organizuje Hackathon u oblasti Cyber Bezbijednosti

Pozivaju se studenti koji iskazuju interesovanje prema tehnologiji Internet of Things ili prema oblasti Cyber bezbijednost da se prijave za ovogodišnji CRDF Hackathon.

Prijave se mogu izvršiti u timovima od po 2-4 člana ili individualno, pri čemu se studentu dodjeljuje tim.

Timovi se takmiče po sistemu „Capture the Flag“ (prvi tim koji riješi izazov ostvaruje poen). Tema je Pametni grad (IoT i slični uređaji). Automatizovani sistem dodjeljivaće poene kada takmičari nađu „zastavicu“ u kodu za određene uređaje. Dakle, akcenat je na programiranju za potrebe Cyber security (nešto kao ethical hacking). Zabranjen je jedino bruteforce napad na šifru i DDOS.

U prilogu se nalaze detaljnije informacije. Prije prijavljivanja poslati mail na: luka.lakovic@udg.edu.me za konsultacije.